Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Dieta zagraniczna w prywatnej firmie

Pracodawca stwierdził, że wysokość należnej diety za delegację zagraniczną może ustalić we własnym zakresie, tym samym przyznał 23 zł/dobę (zapewnił nocleg i 3 posiłki). Jest to sektor prywatny. Jaka stawka powinna nam przysługiwać w takiej sytuacji? Czy faktycznie pracodawca może...

Data: 16.09.2016

Odliczenie ubezpieczenia zdrowotnego KRUS

Pracuję na umowę o pracę (pracodawca opłaca ZUS), a ja za żonę opłacam KRUS (366 zł/kwartał). Z gospodarstwa nie ma żadnego przychodu 0 zł. Czy mogę odliczyć w PIT wydatki za ubezpieczenie zdrowotne zony lub inne (emerytalne)?

Data: 25.08.2016

Darowizna garażu

Brat wyprowadza się do innego miasta i chce dać mi garaż w zabudowie szeregowej o wartości ok. 25 tys. złotych. Czy będę musiał zapłacić podatek od tej darowizny?

Data: 08.09.2016

Chorobowe pomimo końca umowy o pracę

Jestem na chorobowym, a umowa kończy się 02.08.2016 r. Jak długo mogę przebywać na zwolnieniu lekarskim?

Data: 07.09.2016

Korekta PIT wstecz

Za ile lat wstecz mogę złożyć korektę zeznań PIT? Z powodu błędnego rozliczenia nadpłaciłam podatek za lata 2005-2011.

Data: 15.09.2016

Autor książki a działalność prowadzona osobiście

Jestem autorem i wydawcą książki. Nie prowadzę działalności gospodarczej i nie chcę jej zakładać. Czy mogę wystawiać faktury bez VAT i prowadzić różne formy dystrybucji i sprzedaży?

Data: 12.09.2016

Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Czy jest możliwość dostania zasiłku dla bezrobotnych, gdy skończy się sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem? Jest to trzyletnia opieka nad dzieckiem i w tym czasie ZUS opłaca ubezpieczenie emerytalne z tytułu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

Data: 08.09.2016

Wynajem na firmę żony a prywatny wynajem męża

Mam firmę, która zajmuje się różnymi rzeczami, w tym ma wpisany wynajem. Od jakiegoś czasu wynajmuję pokoje krótko i długoterminowo. Mój mąż nie ma działalności. czy wynajem może być jego działką? Jak się z tego rozliczać?

Data: 26.08.2016

Działalność w UK a PIT i VAT w Polsce

Prowadzę działalność w UK i chcę wykonywać podobną działalność w Polsce wystawiając faktury z UK . Czy muszę rozliczać to w Polsce też?

Data: 18.08.2016

Powiadomienie o poborze pieniędzy z rachunku przez komornika

Komornik zajmuje mi pieniądze na rachunku bankowym z tytułu długu. Po kilku dniach pieniędzy już niema na rachunku. Czy powinienem zostać poinformowany o tym fakcie przez kancelarię komorniczą lub bank, w którym mam rachunek jakimkolwiek pismem?

Data: 25.08.2016