Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Stawka VAT na szkolenie

Prowadzę działalność zwolnioną z VAT na podstawie art 43 ust 19. Jestem psychologiem uzależnień. Jednocześnie nie przekraczam 150 tys. zł rocznie limitu do VAT. Czy jest możliwe zastosowanie stawki VAT zwolnionej na przeprowadzane przeze mnie szkolenia coachingowe?

Data: 30.09.2014

Koszty transportu w KPiR

Jeżeli sprzedaję towar i na fakturze w poz. 2 wymieniam koszt transportu do klienta, to w PKPiR mogę całą należność zaksięgować do kolumny 7?

Data: 16.09.2014

Sprzedaż bonu rabatowego a wydanie paragonu fiskalnego

Prowadzę sklep internetowy. Rozliczam się poprzez KPiR. Nie jestem VAT-owcem, posiadam kasę fiskalną. Klient zapytał mnie czy może "zakupić" u nas bon rabatowy który podaruje innej osobie. Czy mogę sprzedać bon rabatowy? Co zrobić, gdy na konto bankowe wpłyną pieniądze...

Data: 07.10.2014

WDT a wysyłka do osoby fizycznej

Jak prawidłowo rozpoznać w VAT transakcję sprzedaży do firmy z siedzibą w Niemczech (posiada niemiecki NIP na potrzeby transakcji unijnych), dla której wysyłka odbędzie się bezpośrednio do osoby fizycznej we Francji (osoba wskazana przez podmiot z Niemiec).

Data: 30.09.2014

Skup i przedaż krajowych aut używanych a zwolnienie z VAT

Moja działalność będzie polegała na kupowaniu używanych aut na terenie polski i sprzedaży tych aut. Czy w tym przypadku mogę korzystać ze zwolnienia z VAT? W ustawie o VAT wyłączone ze zwolnienia są towary objęte akcyzą lub nowe samochody. Nie...

Data: 16.09.2014

Podatek od sprzedaży mieszkania

Jestem obywatelką Białorusi. Kupiłam mieszkanie w Gdyni we wrześniu 2011 roku i teraz chcę je sprzedać. Czy będę musiała zapłacić podatek od sprzedaży? Już raz zapłaciłam przy kupnie.

Data: 09.09.2014

Praca w Irlandii a rozliczenie w Polsce

Mieszkam i pracuję w Irlandii. Tam płacę podatek i jednocześnie w Polsce wynajmuję dom (płace podatek ryczałtem). Jak mam się rozliczać w Polsce? Czy tylko złożyć PIT-28 z wynajmu, czy mam też wykazywać moje zarobki z Irlandii?

Data: 30.09.2014

Diety kontrakt menadżerski

Mamy zatrudnioną osobę na kontrakcie menadżerskim. W umowie ma zapis o zwrocie wszelkich wydatków za czas podróży służbowych. Czy w takim wypadku należy również naliczyć diety za czas takiej delegacji?

Data: 24.09.2014

Zwrot kaucji w przypadku rezygnacji z najmu mieszkania

Moja córka wpłaciła kaucję na najem mieszkania (jako jedna z 3 osób/studentek mających w nim mieszkać) za pośrednictwem koleżanki, a właściwie z jej konta bankowego właścicielom w dniu 13.09.2014 r. Z powodów od niej niezależnych musi przenieść się na studia...

Data: 07.10.2014

Spóźnienie rozliczenia PIT-37

Ostatnio będąc w Urzędzie Skarbowym po zaświadczenia do stypendium o dochodach dowiedziałem się, że mam nierozliczony PIT-37 za rok 2013. Nie wiem jak to się stało, bo w 2013 roku pracowałem jako uczeń i wydaje mi się, że nie dostałem...

Data: 24.09.2014