Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Czy zapłacić pełne składki ZUS, gdy zawieszam działalność w trakcie miesiąca?

Jeśli zawieszę działalność gospodarczą 6. dnia miesiąca, to płacę za ten miesiąc wszystkie równe składki ZUS, czy tylko ubezpieczenie zdrowotne?

Data: 18.06.2016

Czy samodzielnie odprowadzać zaliczki na podatek?

Pracuję w niemieckiej firmie, ale usługi wykonywane są w Polsce. Ta firma nie wystawia żadnych dokumentów typu PIT. Jak powinnam rozliczać się z podatków? Czy za każdy miesiąc powinnam samodzielnie odprowadzać podatek do polskiego US?

Data: 07.06.2016

Dotacja z urzędu pracy

Czy dotacja otrzymana z urzędu pracy na częściowe pokrycie kosztów wynagrodzenia i składek zus pracodawcy w związku z zatrudnieniem bezrobotnego do lat 30, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Data: 07.06.2016

Emerytura z ZUS dla emeryta KRUS

Urodziłam się w styczniu 1950 roku. W 2006 roku przeszłam na emeryturę w KRUS (mąż przeszedł na strukturalną - odpisaliśmy pole na dzieci). Zanim zaczęłam pracować na roli i opłacać składki KRUS, pracowałam w firmie przez 12 lat i miałam...

Data: 02.06.2016

Sprzedaż środka trwałego w czasie zawieszenia działalności

Czy jeżeli zawiesiłem działalność gospodarczą i pracuję na etacie, to mogę sprzedać samochód ciężarowy (dmc 3t), który jest środkiem trwałym? Jeżeli tak, to jak rozliczyć PIT i VAT, gdy nie wznawiam działalności, tylko po dokonaniu sprzedaży kończę ją?

Data: 08.04.2016

Skrócony okres wypowiedzenia

Czy skracając dwutygodniowy okres wypowiedzenia porozumieniem, musi się on kończyć w sobotę? Czy niezależnie od dnia tygodnia?

Data: 13.06.2016

Wypowiedzenie umowy pod koniec zwolnienia lekarskiego

Z dniem 31-go kończy mi się zwolnienie lekarskie L4. Czy mogę zanieść pracodawcy wypowiedzenie umowy w ostatni dzień zwolnienia lekarskiego, czyli 31-go z datą o rozwiązanie umowy od 1-go?

Data: 18.06.2016

Auto z komisu za dotację a faktura

Chcę kupić auto z komisu za dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale komis chce mi wystawić fakturę-marża, a PUP wymaga fakturę VAT. Jak to załatwić?

Data: 14.06.2016

Pieczęć wiceprezesa

Czy właściwe jest umieszczenie na pieczątce wiceprezesa Spółki z o.o. terminu współwłaściciel?

Data: 07.06.2016

Co wykazać w informacji dotyczącej okresów składkowych i nieskładkowych ZUS Rp-6?

Czy pracodawca ma obowiązek wypełnienia informacji dotyczącej okresów składkowych i nieskładkowych ZUS Rp-6 osobie przechodzącej na emeryturę? Czy ona sama musi je wypełnić? A jeżeli ta osoba jest na świadczeniu przedemerytalnym i ma ustalony kapitał początkowy, zatem składała już RP-6....

Data: 17.06.2016